מגזין אישה - איתך בכל זמן!

טיפים לאושר – לא מה שחשבתם

יפעת אורלב הדרך לאושר
עצמאות מחזקת ביטחון רגשי , חרדה ואושר. טיפים לאושר מאת יפעת אורלב

מאת: יפעת אורלב

מי שמכיר אותי יודע שכבר עשור אני חוקרת את תחום האושר או יותר נכון הפחד מאושר (הצ'רופוביה) ביחד עם ד"ר ג'יל אוזן פסיכיאטר מצרפת (CABINET DU DR GILLES UZAN CLINIQUE).
מה הקשר בין התכונות המולדות והנרכשות שלנו שאותן ניתן לאבחן דרך הנומרולוגיה למשל לבין תחושת האושר או מצבי הרוח הרעים של האדם?

להלן חלק מהטיפים שלנו:

א. המודל "האושר הדיגיטלי" מטעה אתכם. דווקא הרצון לחקות את האושר הנצפה ברשתות החברתיות, מקצין עצב, רגשות שליליים ודיסאוננס.

ב. הפחד מאושר אמיתי מגיע מהמקום של "האם מגיע לנו". מתן חוויות רגשיות לילדנו וחיזוק הביטחון הרגשי יכול לשפר משמעותית את תחושת "המגיע לנו" בבגרותנו.

ג. אף פעם לא תקבלו חזרה מה שאתם נותנים לאחר. תחושות קשות של:"הוא מאכזב", "הוא נצלן" רק מגבירים את תחושת הקורבנות. דווקא ההבנה שאם אתם נותנים אז תתנו מהלב או שתפסיקו לתת ממקום של ריצוי האחר.

ד. תבדקו אם באמת "רואים אתכם" במסגרת העבודה או במסגרת המשפחתית חברתית. לא רואים אתכם? תעבדו על זה או שתהיו בסביבתיות נכונה ומתאימה לכם.

ה. אושר רגעי של הצלחה או כיבוש פיסגה הוא אושר רגעי . הוא תמיד יבוא על חשבון מקומות אחרים בחייכם ששם שכחתם לשים עליהם את הדגש.

ו. תהיו עצמאיים רגשית בלי להיות תלוים בשום אדם, מטפל או חבר. עצמאות מחזקת ביטחון רגשי , חרדה ואושר.ז. תחיו באיזון. לא טוב להיות שמח מידי או עצוב מידי. מותר לכם לחוש את כל קשת הרגשות. כשלא טוב לכם תהיו שם עד הסוף. מלחמה במערבולת סופה טביעה.

ח.אושר וחוויות הם דבר אינדיבידואלי. מה שעושה את פלוני מאושר לא בהחלט יעשה את אלמוני מאושר . יש אנשים שיהנו מטיול באירופה יש אנשים שיהנו מבילוי בקיבוץ.

ט. תבינו שאתם לא מושלמים. אף אחד לא. תחיו בשלום גם עם תכונותיכם השליליות.

י. התרפקות על העבר מחלישה את הנשמה. המחשבות הטורדניות שאותו תסריט של העבר יחזור אל חייכם בהווה או בעתיד הוא פרי דמיונכם. כמו שהצלחות גדולות בעבר הן לא מתכון בטוח להצלחות עתידיות שלכם, כך גם כשלונותיכם.

דילוג לתוכן