מגזין אישה - איתך בכל זמן!

תקופה מאתגרת של חוסר וודאות – מה עושים?

ביטחון באי וודאות
למעשה, כל החיים שלנו אנו חווים סערות ואי וודאות, וכל כמה זמן מה שחשבנו שהינו בטוח, נלקח מאיתנו... צילום: Francesca Zama

מה עושים בתקופה של אי וודאות?

מאת: חגית רימון

אנו נמצאים בתקופה של חוסר וודאות. מה שהיה נדמה לנו שיימשך לעד, לפתע פסק ביום אחד, ומאז יש יותר ספקולציות מאשר ידיעה של מה עומד להיות. הטיולים והחופשות בחו"ל נפסקו, החיבוקים הידלדלו, החיוכים הצטמצמו, החום הישראלי הפך לחשדנות ולפחד, אנשים דואגים למה יהיה מחר ואיך יגמרו את החודש והכל כמעט נהיה ומרגיש על כרעי תרנגולת (או טופו, כי אני טבעונית).למדנו ואנו עדיין לומדים שיעור של להישאר ברוגע גם כשסוער, להיות אופטימיים ומלאי תקווה. כל אחד מוצא לו בתקופה זו את השיטות שעובדות עבורו, להשגת יותר רוגע בספינה המתנדנדת במים הסוערים.

למעשה, כל החיים שלנו אנו חווים סערות ואי וודאות, וכל כמה זמן מה שחשבנו שהינו בטוח, נלקח מאיתנו, או שלמעשה אנו בתת המודע שלנו סייענו לו להילקח. לכו תדעו מה נכון…

במהלך התקופה הזו הפילוג שדיברו עליו טרום פברואר 2020 אפילו הקצין, ונהיה קצת כאוס ובלבול וחוסר יידע מה נכון ומה לא נכון, מהי אמת ומהי בדייה.
כל אחד בטוח, או משדר שהוא בטוח, שהאמת נמצאת אצלו, אבל למעשה נראה שבשלב זה האמת עדיין לא נחשפה במלואה. לפעמים לוקח זמן עד שהאמת מתגלה.

בתקופה מאתגרת זו, כשיש הרבה פילוג ושסעים בחברה, אני מוצאת שמן הצד השני ישנה גם יותר קירבה. קמו כל מיני קבוצות שמאגדות בתוכן אנשים עם תחביבים דומים או עם דמיון בכל מיני אלמנטים אחרים, ואנשים יותר מחפשים את הביחד, את הקבוצה, שבתוכה ירגישו יותר שייכות, ירגישו יותר חוזק, שאינם לבד.
לא טוב היות האדם לבדו, כתב מתי כספי, ובתקופה לעיתים אנו עוד יותר מרגישים לבד עם כל הבידודים וההגבלות, אבל בסופו של דבר, ניתן לתעל את התקופה הזו ליותר ביחד, להתחבר לאנשים שלידם אנו מרגישים טוב יותר, להיכנס לקבוצות התואמות את הדיעות שלנו, לעשות דברים למען עצמנו ולמען אחרים.

יש המון שיטות לקבלת איזון, רוגע ועוצמה. למשל, לפני כמה שבועות נחשפתי לאדם בשם וים הוף, שמספר שבזכות תרגילי נשימה שהמציא וחיזוק מנטלי, הוא מסוגל לעשות דברים "על טבעיים" כמו להיכנס ולהישאר בתוך מים קפואים, לחצות את המדבר ללא מים ולהתגבר על מחלות. ישנם סרטונים ביוטיוב שבהם הוא מתרגל עם הצופים נשימות שעוזרות לאדם להרגע ולהרגיש יותר טוב.
מיצאו את השיטה שגורמת לכם להתחזק ולהרגיש רוגע גם במים סוערים.
חלק מהשיטות שאני מכירה ולמדתי במהלך השנים: תיקשור, שיחזור גלגולים, תטא הילינג, הופונופונו, מיינדפולנס… שווה ללמוד ולהתפתח ולהתחבר לעצמנו. גם אהבה והערכה עצמית מאוד עוזרים לנו להרגיש יותר ביטחון גם במים סוערים.

מאחלת לכולם שפע בריאות ואהבה, מוזמנות ומוזמנים לכתוב מהן השיטות שלכן להתחזק ולהרגיש יותר טוב.

דילוג לתוכן