מגזין אישה - איתך בכל זמן!

FRDM בקולקציית סניקרס טבעוניות מקנאביס! חדש!

נעלי נשים וגברים FRDM
נעלי נשים וגברים מחומרים טבעיים (בעיקר Hemp), לא מזהמים ומתכלים לחלוטין. FRDM הוא מותג נעליים המאמין בחופש שלנו לבחור ובחופש לסביבה מזיהום מיותר

נעלי FRDM. החופש שלכם לבחור

גל שוקרון היא מעצבת נעליים, יזמית אופנה ובעלת מיזם סיורי אופנה ועיצוב בתל אביב.
אחרי שנים בהם יצרה נעליים מעור, היא החליטה לפני שלוש שנים לחפש חלופה חומרית בעלת תכונות זהות, אקולוגית, ידידותית לגוף ולסביבה ובעיקר שתוכל לענות על בעיית נעליים שאינן מתכלות.
בימים אלו הושק מותג נעלי הסניקרס האקולוגיות שלה FRDM בארץ ובעולם.
הנעליים עשויות המפ HEMP (זן תעשייתי של קנאביס), סוליה מגומי טבעי ושבבי סוליות ממוחזרות, רפידה מסיבי קוקוס, ללא פלסטיקים, ברזלים וחומרים מיותרים וללא כותנה כלומר הנעליים מתכלות ב-100%, כמובן מיוצרות בתנאי ייצור הוגנים ושכר הוגן. קולקציית סניקרס בחמישה צבעים קיציים, יוניסקס במידות 36-45, נוחות ונעימות על כף הרגל.
למה זה חשוב?
בחישוב זהיר, 25 מיליארד נעליים מיוצרות מדי שנה בעולם ואינן עתידות להתכלות, אלא ישארו איתנו לדורות הבאים בצורת הררי זבל מזהם.
למה המפ?
הוא הסיב החזק ביותר בטבע, היפואלרגני, אנטיבקטריאלי, צורך שליש מים לעומת כותנה בזמן הגידול, מיטיב עם הקרקע וגדל כמעט ללא חומרי הדברה. 

אז מה זה FRDM?
זה החופש שלנו לבחור לצרוך אחרת וגם הערך העליון מבחינתנו. FReeDoM.
יצאנו מהקופסא…אין קופסא. הן מגיעות בתיק גב מדליק רב פעמי ורב שימושי.
הנעליים משווקות ברשת שופרא באונליין ובחנויות ברחבי הארץ.

סוף סוף יש נעליים שעושות טוב גם לסביבה, לא רק לנשמה. אבל רגע, שמתם לב שהבאזז הכי גדול בשנים האחרונות הוא משבר האקלים? את התוצאות רואים ומרגישים כל יום, וכולנו רוצים לעשות שינוי כדי שיהיה פה נעים יותר לחיות. אז כמו שאמר הפילוסוף הסיני לאו דזה, "כל מסע בן אלף מייל מתחיל בצעד אחד קטן", כדאי שלקראת המסע לשינוי תצטיידו בזוג נעליים טובות שייתנו לכם חופש אמיתי לבחור.
אל תחפשו, כבר מצאנו לכם כאלה: נעלי FRDM.
קצת עובדות בשטח: תעשיית האופנה היא המזהמת השנייה בגודלה בעולם, אחרי נפט כמובן. כל שנה נזרקים 25 מיליארד זוגות נעליים, נטמנים באדמה ומזהמים את העולם. קולטים? מיליארדי נעליים שלא מתכלות, מזהמות קרקעות, עצים, מקורות מים ומזון, ויוצרות הרי אשפה עצומים.
רוב הנעליים לא ניתנות למיחזור. הן מיוצרות מחומרים בלתי מתכלים, תהליך הפרדת החומרים יקר ומסובך, ומלאכת הצביעה מוטלת במקרים רבים על ילדים קטנים שנאלצים לשבת בגיגיות כימיקלים שעות על גבי שעות. ואם פתאום נהיה לכם לא נעים בגלל ניצול ושכר רעב, אתם צודקים.
מה הפתרון? FRDM
מותג FRDM הוקם במטרה ליצור נעלי סניקרס אופנתיות מחומרים טבעיים, מתכלים וידידותיים שאינם מזהמים את הגוף והסביבה. כל זאת, מתוך מחשבה ותכנון מעמיקים על מחזור חיי מוצר ארוך ויעיל עד כמה שאפשר. כך מקבלים מוצר בר-קיימא איכותי השומר על כדור הארץ וניתן לשימוש זמן רב. בסיום מחזור החיים של הנעליים, כל החומרים מתכלים לחלוטין ומבטיחים טביעת רגל אקולוגית אפסית. בנוסף, ייצורן של נעלי FRDM כולל שכר הוגן, אינו כרוך בהעסקת קטינים ואף אדם אינו מנוצל לרעה במהלך העבודה.


החזון של FRDM
FRDM מציג חזון חדש בעולם האופנה: מותג לייף סטייל בינלאומי המייצר נעליים, בגדים, פריטי אופנה ואביזרים להלבשת הבית מ-100% חומרים אורגניים כמו המפ, סיבי קוקוס דחוסים וגומי טבעי. FRDM נותן לכם חופש לבחור במוצרים שעושים טוב לגוף וטוב לעולם שאנחנו חיים בו – מתוך מחשבה על העתיד.
זה החופש שאתם מעניקים לגוף שלכם מחומרים רעילים המצויים בפריטי לבוש והנעלה סינתטיים, לצד החופש והמנוחה שאתם מאפשרים לסביבה מזיהום קרקע, אוויר ומים. תכל'ס, כולנו רוצים להיות חופשיים לבחור, לחיות, ליצור ולהגשים. אז תהיו בטוחים שנעלי FRDM הם הצעד הראשון שלכם לקראת החופש הזה – מבלי לוותר על איכות ייצור מושלמת והקפדה על פרטים קטנים וחשובים.
ביי כותנה, היי המפ!
ואם הזכרנו חופש, זה הזמן לגלות שבנעלי FRDM הוצאנו לחופשי את סיבי הכותנה. למה? כי כותנה צורכת כמויות עצומות של מים, דורשת שימוש בחומרי הדברה המזהמים את האדמה, וניתן לגדל ממנה רק מחזור אחד בכל פעם – אחריו הקרקע חייבת פסק זמן של התאוששות ארוכה לקראת המחזור הבא.

במקום כותנה, פלסטיק ומתכת, החלטנו לייצר את נעלי FRDM מסיבי קוקוס, גומי טבעי והמפ – הסיב הטבעי והפלאי שמופק מצמח הקנאביס ומביא יתרונות סביבתיים ופיזיולוגיים:
הסיב הטבעי הכי חזק
ולא רק! המפ גם היפו-אלרגני, אנטי-בקטריאלי, מסנן קרני UV, מתרכך ומתחזק עם כל שימוש. חסכון אדיר במים
גידול המפ דורש רק שליש מכמות המים הנדרשת לגידול כותנה. רפידה מסיבי קוקוס
סיבי הקוקוס הדחוסים מהם עשויה הרפידה, זוכרים את מבנה כף הרגל ומעניקים נוחות מושלמת. הולכים על בטוח
הסוליות מיוצרות מגומי טבעי עם שבבי סוליות ממוחזרות, והתחתית מחוזקת עם יריעת המפ. 100% חומרים טבעיים.
תשכחו ממתכות וחתיכות פלסטיק. נעלי FRDM מיוצרות רק מחומרים טבעיים ומתכלים.
100% המפ!
הגפה והבטנה של נעלי FRDM עשויות 100% בד המפ. כן, אפילו השרוכים. קלות במיוחד
השימוש בחומרים טבעיים הופך את נעלי FRDM לקלות מאוד: רק 750 גרם לזוג. קולקציית יוניסקס
קולקציה אחידה להפחתת זיהום סביבתי ובלאי מיותר. מייצרים פחות ושומרים על הסביבה. תיק נשיאה מהמפ
צאו מהקופסה! נעלי
FRDM מגיעות בתיק המפ מעוצב לשימוש חוזר. יותר מקום, פחות זבל. הכי טבעוניות שיש
חוץ מזה שהן מהממות, נעלי FRDM מתאימות כמובן לטבעונים וטבעוניות.

על תרבות ההאטה, שמעת?
חלק מהזיהום שמייצרת תעשיית האופנה בעולם נגרם בעיקר מתרבות צריכה המונית, Fast Fashion, או בקיצור – לובשים וזורקים. כמויות הבגדים העצומות מגיעות במשלוחי ענק לכל יעד בעולם ומושלכות לפח אחרי זמן קצר. בנוסף, נוצר זיהום בשל שינוע הבגדים במטוסים ובאוניות, ובהמשך כתוצאה משימוש בחומרים סינתטיים המרעילים את הקרקע.
אבל נעלי FRDM המיוצרות מהמפ הולכות בדיוק לכיוון השני – אל תרבות ההאטה, זו הדוגלת בצריכה מדודה לטווח ארוך של מוצרי אופנה העשויים מחומרים טבעיים ומתכלים. נעלי FRDM עם הלוק האורבני והקליל נראות מצוין לעבודה ולאירוע, ומעניקות את החופש לקנות פחות וליהנות הרבה יותר למשך שנים. זו הסיבה שהנעליים שלנו מיוצרות בקולקציית יוניסקס, מגיעות בתיק המפ רב שימושי הניתן למיחזור, ולא תמצאו בהן חומרים רעילים כמו מתכת ופלסטיק. הכול טבעי, מתכלה, אופנתי ואיכותי.
טוב, איפה קונים?
נעלי FRDM זמינות בחמישה צבעי פסטל רכים ומעושנים ובגזרה גבוהה או נמוכה. ניתן להשיג ברשת שופרא

קולקציית הנעליים של FRDM

הדגמים של FRDM

https://www.facebook.com/shoofra.shoes/videos/282634467379470

לפרטים נוספים- 050-9163033 גל שוקרון

צילומים- יעל בר כהן- לוקיישן- איסלנד

צילומים: אלעד ברנגה

דילוג לתוכן