מגזין אישה - איתך בכל זמן!

טיפים לשנה החדשה

חשוב לשמור על איזון
נסו לערוך לעצמכם סיכום שנתי ולחשוב בכנות ובבהירות ולעומק על מה שעברתם בשנה שחלפה

  מאת: לאה גבע

ראש השנה הוא זמן מצוין להתחדשות ולחשבון נפש.   אנו נמצאים בחודש אלול המכונה במסורת "חודש הרחמים והסליחות" ומכיוון שהוא קודם לראש השנה ויום כיפור זה הזמן לעצור רגע לפני שאנו מקבלים בברכה את השנה החדשה ולהתבונן פנימה ולהרהר על השנה שעברה.    

נסו לערוך לעצמכם סיכום שנתי ולחשוב בכנות ובבהירות ולעומק על מה שעברתם בשנה שחלפה, ומומלץ גם לכתוב את הדברים על דף נייר. כמה הצלחתם בשנה הקודמת? איפה נתקעתם ובמה נכשלתם? מה מנע מכם לממש את ההצלחה? מה למדתם על עצמכם? ממה למדתם לקח? 

רישמו את כל ההצלחות וכל הכישלונות על דף, ועכשיו לאחר שזיהיתם את ההצלחות והכרתם בהן זה הזמן לשמר את ההצלחות ולהתקדם יותר ולקבל את השנה החדשה בשמחה ובברכה.     

עכשיו נסו להתבונן בכישלונות ושאלו את עצמכם מה אנחנו עושים כדי לשפר ולהתקדם ומי יכול לעזור לי אם קשה לי לבד.       מה עליי לעשות כדי להגיע להצלחה?  מה עליי לתקן? ראש השנה נחשב ליום הדין בו נידון האדם על השנה החולפת ונקבע מה יארע לו בשנה הבאה. זה הזמן להיות אקטיביים בקביעת גורלכם ולבדוק מה אתם רוצים להשיג בשנה הבאה. 

מה אתם רוצים שיקרה בה? מה תירצו להשיג? מה תירצו להרגיש? מהם התחומים בהם תירצו להשתפר ולהשקיע [הצלחות בלימודים, פרנסה, עבודה, זוגיות, משפחה, חברים] ? אילו חלומות רציתם שיתגשמו לכם השנה? נסו לדמיין את השנה הבאה כאידיאלית מבחינתכם להתחבר לתמונה ולהרגשה הטובה במחשבות, בתת מודע שלכם, ושתתלווה למחשבות שלכם.            

ועכשיו שהתמונה ברורה לכם זה הזמן לחשוב להיות מעשיים חישבו על ה"איך", חישבו איך אתם הולכים להשיג את המטרות שלכם לשנה הבאה ואיך תעמדו ביעדים.  מה אתם צריכים כדי לקדם את המטרה? ברור שמתוך כמה תחומים לפחות תירצו להגיע למטרה בשני תחומים לפחות, אז התחילו בתחום הראשון החשוב לכם בסדר העדיפויות ולאט לאט תעברו לתחומים הבאים.   הצלחה בתחום אחד תיתן לכם דחיפה קדימה לתחומים נוספים.  

הגדירו את היעדים שלכם באופן ברור וכתבו לעצמכם מהם המשאבים שלכם או לאיזה משאבים תזדקקו כדי להתקדם אל עבר היעד.   סמנו ביומן תאריך אשר מיועד להגשמתו וגם תנו ציונים לעצמכם עד כמה התאמצתם והשקעתם כדי להגיע ליעד ולמטרה. ציוני דרך נוספים הגדירו ביעד הבא [בנושא הבא], אז קדימה צאו לדרך ובהצלחה לכולם.

דילוג לתוכן