מגזין אישה - איתך בכל זמן!

השיטה של איש הקרח לנשימות מרפאות

איש הקרח מלמד איך לנשום
שיטת הנשימות של וים הוף לבריאות והתחזקות של הגוף והנפש

מאת: חגית רימון

היום התוודעתי לראשונה לאדם ששמו וים הוף, אשר המציא שיטת נשימות מיוחדת ובאמצעותה ובאמצעות כוח המחשבה ניתן להתגבר על מחלות ולבצע דברים מיוחדים שאיש לא הצליח לעשות לפניו.

עפ"י ויקיפדיה: וים הוף (Wim Hof; נולד ב-20 באפריל 1959 בסיטארד, מחוז לימבורג, הולנד) הוא הרפתקן ופעלולן הולנדי אשר נודע בכינוי "איש הקרח" בשל יכולתו לעמוד בפני קור עז. הוף מייחס את הישגיו לטכניקת הנשימה שפיתח המבוססת על מדיטציה טיבטית.

הישגיו

הוף מחזיק ביותר מעשרים שיאי עולם, ביניהם שיא עולם בשהייה באמבט קרח. בשנת 2008 הוא שבר את שיא העולם כשישב בגוש קרח במשך שעה, 13 דקות ו-48 שניות.

בשנת 2007, הוא ניסה לטפס על הר האוורסט כשהוא לבוש במכנסיו הקצרים בלבד, ונכשל עקב פציעה בכף רגלו.

בשנת 2009 הוף השלים ריצת מרתון מלאה (42.195 קילומטרים) באזור חוג הקוטב בפינלנד, בטמפרטורות באזור 20- מעלות צלזיוס, שוב כשלגופו מכנסיים קצרים בלבד. הוא סיים את הריצה בחמש שעות ו-25 דקות, והאתגר תועד בכתבה ששודרה בערוץ 4 הבריטי.

בשנת 2010 שבר הוף פעם נוספת את שיא השהייה בקרח, כשעמד שקוע בין קוביות קרח במשך שעה ו-44 דקות בטוקיו, יפן. השיא הנוכחי שקבע הוף לשהייה בקרח עומד על שעה, 52 דקות ו-42 שניות.

בחודש ספטמבר 2011 הוא רץ ריצת מרתון במדבר נמיב מבלי לשתות מים;
ב-19 באפריל 2012 שודר פרק בכיכובו של הוף בתוכנית טלוויזיה אמריקאית העוסקת בחקירת האמת מאחורי סיפורים וטענות שונות. הוף נבחן כנגד עובד של התוכנית בשם אוסטין – שניהם התיישבו בתוך אמבטיות קרח. אוסטין ישב באמבט במשך כעשרים דקות וחום גופו צנח ב-8 מעלות. כאשר הוף יצא מן האמבט הצלמים נעזרו במצלמת חום שהראתה שחום גופו עמד על כ-40 מעלות. חום גופו של הוף וכן קצב לבו נשארו יציבים במשך עשרים הדקות .

שיטת וים הוף

הוף הסביר את היכולת שלו לספוג ולשאת עומסי קור בכך שהוא מסוגל "להפעיל את התרמוסטט הפנימי שלו" באמצעות כוח המחשבה.

מחקר שפורסם בירחון המדעי PNAS טען שקבוצה של מתאמנים הצליחה להעלות את קצב הלב, רמת האדרנלין, ורמת האלקליות בדמם על ידי תרגול תרגילי נשימה בשיטת וים הוף.

בחודש נובמבר 2011 הוף ותלמידו, ג'סטין רוזלס, הוציאו לאור ספר בשם "להפוך לאיש הקרח" (Becoming the iceman), אשר מתאר את אימוניהם על מנת לשפר את עמידותם בפני תנאי חום וקור קיצוניים.

הנה סרטון מעניין על וים הוף, ההישגים שלו והשיטה שלו

הנה תרגול נשימה בשיטה של וים הוף

דילוג לתוכן