מגזין אישה - איתך בכל זמן!

מה כדאי לעשות כשמרגישים חוסר אנרגיה?

חוף הים
כל היום אנו "טוחנות לעצמנו את השכל" לגבי דברים שקרו ולגבי דאגה מהדברים שייקרו. זה לא עוזר להרגשה, אלא גורם לחוסר באנרגיה ולמצברוח של דאגה כל הזמן

מאת: חגית רימון

האם את מרגישה חוסר אנרגיה וחוסר ניצוץ בחיים? אל תדאגי, זה קורה לכולן! כשהחיים מרסקים אותנו והאנרגיה נמוכה, יש מספר דרכים פשוטות שיכולות לעזור לנו להתעורר ולהתחדש.

הנה כמה טיפים קסומים שיכולים לעזור לך להחזיר את האנרגיה והשפע שלך:

  1. תנשמי אוויר נקי – נשים בזמן קצר נתפסות למלאנכוליה, ואז כל מה שצריך לעשות זה לפתוח חלון ולשאוף אוויר טרי. האויר והחמצן תומכים בנפש וגוף.
  2. בצעי פעילות גופנית – לפעמים פעילות פיזית יכולה להעלות את רמת האנרגיה. נסיעה לספא, טיפול עיסוי, יוגה או אימונים בחדר כושר יעזרו לך להרגיש בטוחה, ולהרגע. הפעילות משחררת גם אנדרופינים שיעזרו לך לקבל הרגשה יותר טובה.
  3. שחררי את המחשבות – כל היום אנו "טוחנות לעצמנו את השכל" לגבי דברים שקרו ולגבי דאגה מהדברים שייקרו. זה לא עוזר להרגשה, אלא גורם לחוסר באנרגיה ולמצברוח של דאגה כל הזמן. ישנם כמה "טריקים" כדי להסיר מליבנו דאגה ומחשבות חוזרות, וחשוב להיות נוכחת ברגע הזה, או לדמיין לנו עתיד שאנו רוצות בו. ה"טריקים" הם נשימות, מדיטציה (באופן אישי קשה לי לעשות ולהתחבר לכך והמחשבות הטורדניות ממשיכות), להקשיב לפודקאסט מעניין, לקרוא ספר, ואפילו לצפות בסדרה נחמדה שעושה לנו טוב – באופן אישי אהבתי את הסדרות "מטומטמת" ו- "הטבח", וגם את הסדרה "מישהו איפשהו".
    ניתן להיות נוכחות ברגע עקב אמירת מאנטרות שונות, ולעיתים אני משתמשת בהופונופונו כדי להשתחרר ממחשבות טורדניות. מה זה אומר הופונופונו? אחד הטיפים הוא לומר "תודה תודה תודה" פעמים רבות, או "אני אוהבת אותך". זה גורם לניקוי המחשבות ולהתחברות לעצמנו ולבריאה.
  4. תרגישי קשר עם הטבע – חקרי את הטבע סביבך וגם את הטבע הרחוק ממך. הליכה בטבע, יצירת אורח חיים בריא, דיאטה ביתית או פשוט הפסקה קצרה בפארק יסייעו לך להתחדש ולהתרענן. גם חופשה יכולה לעשות לך טוב, ובעיקר חופשות בחו"ל עוזרות כדי להתנתק. דרך אתר אישה תוכלי למצוא טיולי נשים לחו"ל, כמו טיול נשים לגאורגיה, לקוסטה ריקה, מקסיקו, יפן, מדינות אירופה ועוד ועוד. כשאנחנו בחו"ל קורה "נס" ואנחנו מרגישות פחות דאגה ומרגישות יותר שימחה בלב והתפעמות מהטבע. מוזמנת לקבוצת "חברות חדשות וטיולי נשים" בפיסבוק.
  5. הקפידי על איכות שינה – שינה טובה היא המפתח לאנרגיה ולריענון. נסי ליצור שעות שקטות לפני השינה, וליצור סביבה שקטה ורגועה בחדר השינה.
  6. טיפולי רפואה משלימה – באופן אישי, כשאני מרגישה שאני מתפרקת ונטולת אנרגיה, אני קובעת תור לדיקור דרך מכבי מושלם, והמדקרת האהובה עליי היא מעיין מסניף תל אביב. ישנם כמובן טיפולים נוספים, כמו מסז'ים לסוגיהם, רפלקסולוגיה ועוד. הטיפולים הללו מחדשים את האנרגיה בגוף, פותחים לנו את הצ'אקרה ומאפשרים לנו להיות יותר אנרגטיים.

זקוקה לעזרה נוספת? אפשר להזמין טיפול ספא, לשוחח עם חברה אהובה, או אפילו להתחיל קורס חדש. זכרי, כל נשימה חדשה היא הזדמנות חדשה להתחיל מחדש ולהתחדש. את יכולה לעשות זאת!

דילוג לתוכן