מגזין אישה - איתך בכל זמן!

מה לעשות כדי שתמיד תהיה לך חברה טובה או חברות מסביבך?

אפשר לפגוש חברות חדשות בחוגים - למשל אם את לומדת ציור או פיסול, אז במהלך הקורס יש גם פטפוטים שיכולים להביא עם הזמן לחברות.

אחד הרגשות הלא נעימים הוא רגש הבדידות. לפעמים יש מסביבנו אנשים – עמיתים לעבודה, בני משפחה, אבל בכל זאת אנחנו מרגישים לבד.
היום שמעתי איש מבוגר משוחח עם מישהי ומספר לה שלמרות שילדיו גרים קרוב אליו, הם בקושי מבקרים אותו. הוא נשמע כאוב ובודד…

אז מה ניתן לעשות כדי לא להרגיש לבד?
מאת: חגית רימון
*הכתיבה בלשון נקבה, לשם הנוחות.

חגית רימון
חגית רימון

חשוב ביותר שתהיה לך לפחות חברה אחת. שיהיה לך למי להתקשר, לשתף בחוויות היומיום, עם מי לצאת למסעדה או הליכה…

נכון, זה לא תמיד פשוט להכיר חברות, אבל זה אפשרי!

קודם כל, כדי להכיר חברה חדשה, צריך את ה"קליק" הזה כמו שמכירים בן או בת זוג. לא עם כולנו השיחה שלנו זורמת ומעניין לנו, וזה בסדר. אם את פוגשת מישהי והשיחה איתה נתקעת, או שאחרי השיחה איתה את מרגישה בדאון, אז כנראה שהיא לא חברה מתאימה לך.

הכלל הראשון הוא להתחבר עם אנשים שיש להם אנרגיות טובות! שמעודדים, מפרגנים, שיש להם חיוך. לא נעים להיות ליד אנשים שכל הזמן מתלוננים ורואים את הרע, וגורמים גם לך להרגיש רע.

כך גם לגבייך – אם את רוצה למצוא חברה חדשה, חשוב שתהיי באנרגיות כמה שיותר גבוהות. זה בסדר לשתף בדברים עצובים, אבל באופן כללי רצוי שתהיי אדם שנעים לדבר איתו, שמדברת בכבוד, ש"מרימה" את האנרגיות.

חשוב שתהיה לך אוזן קשבת. יש אנשים שלא מסוגלים להקשיב, ונכנסים לדברי השני. היי אדם שכייף לדבר איתו ולשתף אותו.

ואיך מוצאים חברות חדשות? בכל מיני מקומות. אפשר למצוא חברות חדשות בטיולים ואירועים. למשל, כשנסעתי עם קבוצת נשים לקוסטה ריקה, חלק רגול מהנשים בקבוצה שמרו על קשר חברי גם אחרי הטיול.

מי שרוצה להצטרף לטיול לקוסטה ריקה במרץ 2023 – הקליקי כאן לפרטים

אפשר לפגוש חברות חדשות בחוגים – למשל אם את לומדת ציור או פיסול, אז במהלך הקורס יש גם פטפוטים שיכולים להביא עם הזמן לחברות.

כדי להכיר חברה חדשה את צריכה להיות עם לב פתוח להיכרות. עם חיוך על השפתיים וגם עם קצת "אומץ" להתחיל לפטפט עם נשים שאינך מכירה, ונראות לך מעניינות.

חשוב גם שתכירי בערך עצמך ותעריכי את עצמך. כך גם תוכלי למשוך אל חייך אנשים שיעריכו אותך.

רצוי מאוד שיהיה לך עולם משלך. שתיהני גם עם עצמך – שיהיו לך תחביבים שיסבו לך שימחה, בלי תלות במפגשים עם אנשים אחרים. את יכולה למשל להנות מקריאת ספרים, צפייה בנטפליקס, ציור או נגינה.

לפני שנים רבות הקמתי את הקבוצה למציאת חברות חדשות בפיסבוק, וכתוצאה מהקבוצה הזו כבר נולדו המון חברויות חדשות. הקמתי גם קבוצה פיזית של חברות חדשות בר"ג גבעתיים תל אביב, ובה מתקיימים מפגשים ונוצרו היכרויות רבות!

רצוי שתהיי אופטימית ותאמיני שזה אפשרי להכניס אנשים חדשים לחיינו. ההתמדה משתלמת. יכול להיות שזה ייקח זמן, אבל ככל שתפגשי ותכירי יותר נשים, כך כמובן גדל הסיכוי שתכירי חברות חדשות.

אין צורך להיאחז בחברות שמאכזבות, או שלא נעים לך איתן. שחררי אותן, ותמצאי חברות חדשות שיהיה לך כייף איתן. שווה להצטרף לקבוצות של נשים, כי מפגש ועוד מפגש ועוד מופגש מוליד חברויות חדשות.

לסיכום – אל תוותרי על להכניס לחייך חברות חדשות. זה מעלה את האנרגיות ומביא ליותר שימחה בחיים. זכרי – זה אפשרי!

דילוג לתוכן