מגזין אישה - איתך בכל זמן!

"לנשים נלקחת יכולת הפיתוי והמשיכה של הגברים", אומרת רויטל כהן קונריקוס, שמצאה את הנוסחה למציאת אהבה

רויטל כהן קונריקוס עם משפחתה, צילום אפרת חזות
"בכל בוקר סבתא שלי לאורה הזכירה לי להמשיך להאמין שעוד אמצא אהבה. לא עבר זמן רב עד שהטקס היומי שלנו שהתחיל בהומור הפך למציאות חיי"

הגידול המשמעותי באחוזי הנשים בישראל המחפשות אהבה וזוגיות מועלה בספר החדש "למצוא את שאהבה נפשי – מדריך מעשי לאהבה עצמית ולמציאת זוגיות", שנכתב על ידי רויטל כהן קונריקוס, מורה בינלאומית להתפתחות אישית ומומחית למערכות יחסים

"למצוא את שאהבה נפשך ולהיות בזוגיות טובה – זה לא רק עניין של גורל או מזל, אלא גם תוצאה של עבודה רגשית ותודעתית. לנשים קשה יותר מלגברים באתרי היכרויות, כי עבורן זה לא האזור הטבעי ורבות מהן חוות קושי. בנוסף, לנשים נלקחת יכולת הפיתוי והמשיכה של הגברים שהייתה נחלתן במפגשים פיזיים בעבר. נשים השתמשו בשפת בגוף שלהן, במראה ובריח כדי למשוך גברים ויתרון זה אינו קיים עבורן היום".

כך אומרת רויטל כהן קונריקוס, מורה בינלאומית להתפתחות אישית ומומחית למערכות יחסים, מעלה למודעות בספרה החדש "למצוא את שאהבה נפשי" בעיה המתפתחת בשנים האחרונות בחברה הישראלית: גידול משמעותי באחוזי הנשים המחפשות אהבה וזוגיות. בספרה היא מתייחסת לקבוצת נשים ייחודית זו – ברווקות מוקדמת או מאוחרת, נשים גרושות, נשים לאחר פרידה, לכל אחת שמרגישה שהגיע זמנה לאהוב את עצמה יותר ולהיות בזוגיות מאושרת.

הספר "למצוא את שאהבה נפשי" מאגד ידע מעשי, כלים ותובנות ליצירת שינוי באמצעות התודעה. הכלים המוצעים בספר נאספו ממאות מפגשים טיפוליים שלה עם נשים וגברים, מהקורסים ומהסדנאות שהעבירה ומהקשבה לאינטואיציה ולקולה הפנימי. בספר היא משתפת מתוך הקליניקה שלה: אמונות מעכבות של נשים על גברים וזוגיות ורגשות המסתתרים בתת־המודע אצל נשים שחוסמות אותם מלמצוא אהבה. היא מתייחסת לכאב הלב בעקבות מערכות היחסים הקודמות, מעבירה את הקוראת בתהליך מובנה ומסודר של חיזוק הערך והביטחון העצמי, ומשתפת בטכניקות ליצירת זוגיות וכלים מעשיים לזימון אהבה באמצעות חוקי היקום.

הספר "למצוא את שאהבה נפשי" מאת רויטל כהן קונריקוס

רויטל כהן קונריקוס, אם לארבעה הנשואה ליהונתן, קצין צה"ל ששירת 24 שנה ובתפקידו האחרון ייצג את צה"ל בתקשורת הבינלאומית כראש ענף תקשורת בינלאומית בדובר צה"ל. כיום הוא משמש יועץ תקשורת לחברות בינלאומיות. בעקבות שירותו הצבאי נבחר יהונתן לקצין הישראלי הראשון במטה האו"ם בניו-יורק וכך עברה המשפחה לניו-יורק, שם מצאה רויטל את ייעודה כמטפלת וכמורה להתפתחות אישית. עד היום היא טסה ללמד בארצות הברית ומטפלת באנשים מכל העולם.

המפגש שלה עם יהונתן, כיום בעלה ואב ילדיה, נוצר בעזרתה של סבתה לָאוּרָה צרור, שנפטרה במהלך כתיבת ספר זה. באותה התקופה רויטל גרה אצלה בעליית הגג, שאליה מובילות מדרגות חומות. וכבר אז הרגישה לחץ משפחתי להתחתן בעודה רק בת 25. "סבתא הבינה את כאבי על כך שלא מצאתי עוד את 'שאהבה נפשי', ראתה שאני משתוקקת לזוגיות ורצתה להכיר לי בחור אמיד מהמאפיה שבשכונה, שהייתה לו 'סטיפה של כסף', להגדרתה. כשראיתי אותו חשכו עיניי ונעלבתי כל כך. חשבתי לעצמי: 'כזה את חושבת שמגיע לי?!'. חזרתי הביתה בוכה והיא צחקה עליי ואמרה: 'ווראס ראבי, מהמדרגות החומות את עוד תרדי כלה'".

עם הזמן אימצו רויטל וסבתה את השיר של מוש בן ארי "הנה, הנה, הנה היא באה", שאותו הן שרו ביחד מדי בוקר ודמיינו כיצד היא יורדת מהמדרגות של עליית הגג לבושה שמלת כלולות. "בכל בוקר סבתא שלי לאורה הזכירה לי להמשיך להאמין שעוד אמצא אהבה. לא עבר זמן רב עד שהטקס היומי שלנו שהתחיל בהומור הפך למציאות חיי. זמן קצר אחר כך נישק אותי לראשונה יהונתן במכונית סקודה ישנה, מתחת לביתה. היא שמחה בשבילי על הבחור 'הַמְּרַמַּסַר' ('בחור טוב' בטריפוליטאית) שהבאתי. בדיוק כמו שהיא אמרה, 'ווראס ראבי, מהמדרגות החומות תרדי כלה', כך היה. השיר שבחרנו להיכנס איתו לחופה היה כמובן השיר ששרנו בבקרים סבתא ואני. סבתא שלי היא שנתנה לי השראה להמשיך לכתוב את הספר. היא ליוותה אותי עם הידע העתיק שלה, ולמעשה לימדה אותי את התמצית של הידע שבספר זה".

רויטל: "אין לי ספק שהיכרותי עם יהונתן אהובי צלחה בזכות סבתא שלי. מאז שפגשתי את הנשמה התואמת שלי נולדו לנו ארבעה ילדים מופלאים: איילה, יואב, איתן וינאי, שמביאים לחיינו הרבה שמחה ונחת. חווינו ואנחנו עדיין חווים חיים מלאי שפע והגשמה, במקביל לעבודה על אתגרים זוגיים ומשפחתיים שיש בכל מערכת יחסים ארוכת טווח. במשך כל חיינו המשותפים יהונתן תמיד האמין בי שאצליח. כשהיו לי ספקות לגבי יכולותיי, הוא תמיד ידע לומר מילים מנחמות ומעצימות והזכיר לי כל הזמן שאני רוצה להיטיב עם העולם. הספר ושליחותי בעולם לא היו יוצאים לאור ללא האמונה והתמיכה שקיבלתי ממנו. בזכות האנשים שליוו אותי ובעזרת סיפור חיי זכיתי להגשים את ייעודי. כיום אני יודעת שכל האתגרים שעברתי בחיי עזרו לי למצוא את שליחותי בעולם".

אם בצעירותה מישהו היה אומר לה שהיא תהיה מטפלת ומורה להתפתחות אישית, היא הייתה מגחכת בביטול, "מכיוון שאנשים רוחניים נראו לי מעופפים ולא רציניים, אך ליקום היו תוכניות משלו". היא גדלה בפתח תקוה ולאחר נישואיה, בעקבות שירותו הצבאי של יהונתן בן זוגה, הם עברו לקיבוץ בצפון. היה לה משרד ליחסי ציבור ותקשורת בשם "קונריקה יחסי ציבור" והיא גם הדריכה קבוצות של "שומרי משקל". היא תמיד הקפידה לשלב לימודים שיתרמו להתפתחותה האישית: גישור, אימון אישי, תזונה, דמיון מודרך, הורות ויהדות. לאחר כמה שנים יהונתן בן זוגה נבחר לקצין הישראלי הראשון במטה האו"ם בניו-יורק. כך, ארבעה חודשים אחרי קבלת המינוי היא ומשפחתה מצאו את עצמם בניו-יורק בחורף קר במיוחד.

"כשהגענו לניו-יורק, לאחר סידורים רבים שנדרשו בהעתקת מגורים בין ארצות, בוקר אחד עלו הילדים על האוטובוס הצהוב ללימודים ויהונתן נסע לעבודתו בסאב-וואי לבוש בחליפה מהודרת. נשארתי בפיג'מה מול המראה והתחלתי לבכות. כולם הסתדרו חוץ ממני. חשתי אבודה. איבדתי את הקריירה שלי, לא היו לי חברים, והמשפחה המורחבת שלי הייתה רחוקה. הרגשתי שהעתיד הצפוי לי הוא עקרת בית נואשת. בעיצומו של הבכי הגדול הבנתי שאני אמנם נמצאת בדירה מפוארת עם בריכה, הצופה לקו הרקיע של מנהטן, במקום שכל חיי התפללתי להיות בו, אך אני לגמרי לבד. ברגע מסוים, מתוך הבכי והייאוש, שמעתי קול פנימי אומר לי: 'השתגעת?! את חופשיה! את באמריקה! את יכולה ללמוד! את יכולה לעשות מה שבא לך! את בכלל לא חייבת לעבוד!'. משהו בקול הזה נסך בי ביטחון, ובת אחת התחלתי לחוש שמחה וקלילות ושהכול אפשרי עבורי".

מספר שעות לאחר מכן, בשיחה עם אחותה, היא שמעה לראשונה על טיפול בשיטת תטא הילינג. באותו הערב היא דיברה עם בת דודתה שסיפרה על קורס מדהים שלמדה בשם תטא הילינג. "'מאיפה הגיע אליי היום כל התטא הילינג הזה?'", שאלתי את עצמי. בסיום השיחה איתה פתאום קפצה לי למסך המחשב פרסומת לקורס תטא הילינג שמתחיל בעוד שבוע במנהטן. מיד התקשרתי ליהונתן ואמרתי לו שאני נרשמת לקורס תטא הילינג בשבוע הבא. ושאם משהו מגיע אליי שלוש פעמים באותו יום זה סימן עבורי. האנגלית שלי עדיין לא הייתה טובה מספיק כדי ללמוד קורס רוחני באנגלית, ופחדתי שלא אבין חלק מהמילים ואפילו ללכת לאיבוד בסאב-וואי. אבל יהונתן עודד אותי: 'לכי על זה!'. בסוף כל יום של הקורס הוא תרגם לי את המילים שלא הבנתי. בקורס הרגשתי שהגעתי הביתה. קיבלתי חיזוקים לאינטואיציה החזקה שלי וליכולתי לזהות קושי ואתגרים שאנשים חווים".

שבוע לאחר סיום הקורס הפנתה אליה חברה רווק בן 43 שחיפש זוגיות. רויטל טיפלה בו בפינת האוכל בביתה. שבוע לאחר מכן הוא כבר שלח אליה את שתי האקסיות שלו, וכך היא התחילה לטפל באנשים שרוצים אהבה. היא גם הוזמנה לחתונותיהם ועד היום נהנית לראות בפייסבוק את תמונותיהם המשפחתיות. היא למדה קורסים של תטא הילינג ועם הזמן פתחה קליניקה בניו-יורק, ליוותה מטופלים בבתי חולים במנהטן והייתה עדה לשלל סיפורי ריפוי וניסים.

"המשותף לכל מטופליי היה הרצון לשינוי, ההבנה שאנחנו יוצרים את מציאות חיינו ושבידינו הכוח לשנות ולהסיר את החסמים הנמצאים בתת־המודע", אומרת רויטל שטיפלה, בין היתר, באנשים עם מחלות קשות וקלות, אך גם באנשים המחפשים את ייעודם: אנשי עסקים שרוצים להוביל את העסקים שלהם לשפע, עצמאיים שרוצים לצאת לאור עם שליחותם, אימהות צעירות שהקן שלהן התמלא ונשים בוגרות שהקן שלהן התרוקן.

שלוש שנים לאחר שהיא ומשפחתה הגיעו לניו-יורק, בעודה מגשימה את ייעודה ופורחת – כולל מרכז לימודי להתפתחות אישית שהקימה בניו-יורק ובו הדריכה נשים מופלאות, התבקש  בעלה יהונתן לחזור לארץ בפתאומיות לתפקיד בכיר אחר.

רויטל פיתחה קורסים מקוונים ופרונטלים בשיטת "תודעה יוצרת מציאות". היא מורה מוסמכת להכשרת מטפלים בתטא הילינג, המשלבת אינטואיציה מעשית ומגוון וטכניקות טיפול שלמדה ברחבי העולם, ומרצה בחברות וארגונים בנושא מערכות יחסים כבסיס לאושר ומימוש אישי.  

לסיכום, היא אומרת כי הכלים המוצעים בספרה מיועדים לנשים המתמודדות במהלך מסע חייהן עם אתגרים של ערך עצמי, ביטחון עצמי ושאלות של זהות. "בספר שזרתי גם תובנות מהחוכמה היהודית, ידע ממורים מרחבי העולם ובִּינָה נשית עתיקה. הספר מיועד לנשים בכל גיל הפנויות לאהבה – ברווקות מוקדמת או מאוחרת, נשים גרושות, נשים לאחר פרידה, לכל אחת שמרגישה שהגיע זמנה לאהוב את עצמה יותר ולהיות בזוגיות מאושרת".

לעמוד של הספר "למצוא את שאהבה נפשי" מאת רויטל כהן קונריקוס:
https://www.cohenricahealing.com/book

×
דילוג לתוכן