מגזין אישה - איתך בכל זמן!

אקהרט טולה: החיים כאן כדי לאתגר אותנו

חוף הים

אקהרט טולה (Eckhart Tolle; נולד ב-16 בפברואר 1948) הוא מורה רוחני וסופר ממוצא גרמני החי ופועל בקנדה. "הניו יורק טיימס" הגדיר אותו כ"סופר הרוחני הפופולרי ביותר של האומה". טולה חיבר מספר ספרים רבי-מכר: "כוחו של הרגע הזה", "דממה מדברת" ו"ארץ חדשה". (ויקיפדיה)

נולד בשם Ulrich Tolle בעיירה ליד דורטמונד, גרמניה. בגיל 13 עבר עם אביו לספרד.

טולה ציין כי הייתה לו ילדות קשה בגרמניה ובספרד. לאחר תקופה ארוכה של דיכאון, חייו השתנו בגיל 29, כשהיה באנגליה והתרחש האירוע שהוא מכנה "השינוי הפנימי". לדבריו השינוי הביא עבורו תחושה עמוקה של שלווה. זמן רב חי כנווד, במצב של שמחה, להגדרתו, לפני שהיה למורה רוחני. לאחר מכן עבר לאמריקה הצפונית ובה החל לכתוב את ספרו הראשון. כיום הוא חי בוונקובר שבקנדה, עם רעייתו קים אנג'.

בשנת 1999 פרסם את ספרו "כוחו של הרגע הזה", המתאר אמונה בחיי ההווה, מבלי לחזור לעבר או לעסוק אובססיבית בעתיד. הספר הוזכר על ידי אופרה וינפרי בתוכניתה הפופולרית, כספר החביב עליה במיוחד, ותורגם ל-33 שפות. בשנת 2005 יצא ספרו "ארץ חדשה", וכעבור חודשיים נמכרו 3.5 מיליון עותקים של הספר.

בהקדמה לספרו "דממה מדברת" כתב שלמורה רוח אמיתי אין מה ללמד, במובן הקונבנציונלי של המילה; אין לו דבר לתת לכם או להוסיף לכם, לא מידע, לא אמונות, או חוקים. תפקיד המורה הוא לעזור להסיר את הדבר שמפריד את תלמידיו מן האמת.

התרגילים שטולה מציע לקוראיו ולמאזיניו, מבוססים על היכולת לפתח את ערות התודעה העצמית ופיתוח יכולת הקשבה הדדית וגופנית. שיטה זו בוחנת את יכולתו של האדם להשקיט את זרם המחשבה הנמשך, כדי להשיג מודעות עצמית עמוקה יותר. בדרך זו מפחית האדם את העיסוק הרצוף בקונפליקטים ובאי-הנוחות שקיימים בחי האדם. השיטה מובילה לחירות האדם מהזדהותו עם האגו המותנה, על מנת להתחבר עם טבעו האמיתי. טול מדגיש את חשיבות הנוכחות בהווה, תוך ניסיון להמעיט במחשבות על העבר ועל העתיד.

בספרו "ארץ חדשה" מתבונן טול במצב הקודר הנוכחי של בני האדם ומסביר שהוא מבוסס על הזדהות מוחלטת ושגויה עם האגו. טול מתאר כיצד אנו פועלים במצבנו הנוכחי ומאיר את טבעו של המעבר אל מודעות חדשה היכולה לשמש כפתרון לבעיה. טול מלמד דרכים להשגת מודעות חדשה זו כדי לעורר בקוראיו מודעות והתמרה פסיכולוגית ורוחנית ועל מנת לקחת אותם למקום טוב יותר של שלווה ורווחה.

אקהרט טולה: החיים כאן כדי לאתגר אותנו

דילוג לתוכן