מגזין אישה - איתך בכל זמן!

להרגיש את הסתיו בסוואנה של הכנרת

שיט קיאקים בכנרת
החלטתי לצאת מאזור הנוחות, ובמקום להתעורר בעצלתיים ביום שישי, קמתי ב- 5 בבוקר ונסענו לכנרת לשיט קיאקים.

מטיילים עם אבוקיאק אל האזור הפראי של הכנרת: הסוואנה הישראלית בין הירדן לכנרת קצת לפני משמגיע החורף האמיתי

החורפים האחרונים היו מרובים בגשמים וגרמו לעליית מפלס הכנרת . זקני האזור יודעים לספר שהכנרת לא נראתה כך לפחות 30 שנה. לגונות המחברות בין נהר הירדן לאגם הכנרת אשר בחלקם מפרידים 200 מטר בין גדה אחת לשנייה, פלגי מים, בריכות, צמחיה סבוכה, צבי מים, דגים ומינים רבים של ציפורים כל אלה יצרו אפשרויות שייט חדשות באזור. לרגע אפשר לחשוב שאנחנו באפריקה או באמזונס בדרום אמריקה, אבל לא, אנחנו בסוואנה הישראלית כמו שקוראים למסלול השייט הזה בחברת השייט הוותיקה אבוקיאק.

נקודת המפגש דרומית לגשר אריק, מקבלים תדריך קצר, חליפות הצלה, נכנסים לקיאק הזוגי ומתחילים לחתור. לא צריך ניסיון קודם או ידע בחתירה, פשוט מכניסים את המשוטים למים, וחותרים.

המסלול זורם בשקט של הטבע בלגונות המחברות בין הירדן לכנרת. בינות לאשלים הסבוכים, מגלים מגוון רחב של בעלי כנף ויונקים כמו: אנפות, שלדגים, לפעמים גם שועלים, חזירי בר ודורבנים. הטבע בתפארתו. המסלול היוצא מהירדן ממשיך לאזור נחל הזאכי ומשם לכנרת. האווירה הקסומה יחד עם שילוב הטבע הפראי והמים סביב הופכים את החוויה לייחודית במינה.

אם אתם רוצים להתנתק באמת מהאקשן של חיי היום יום ולהרגיש הכי קרוב לחו"ל, זה המקום.

משך המסלול : כשעתיים וחצי | השייט מלווה במדריך מוסמך

בקורת אתר אישה, חגית רימון

החלטתי לצאת מאזור הנוחות, ובמקום להתעורר בעצלתיים ביום שישי, קמתי ב- 5 בבוקר ונסענו לכנרת לשיט קיאקים. הצטרפנו לקבוצה של נשים וגברים שחגגו לאחת המשתתפות יום הולדת 40.
הנוף שם מקסים, המים רגועים ונעימים ובהפסקה שהמדריך נתן לנו בעצירה באחת מגדות הכנרת, נכנסנו למים.
התחלנו לחתור בזוג בשיא המרץ. אחרי כשעה של חתירה היה לי קצת קשה, והמדריך עזר לנו. שאר חברי הקבוצה עקפו אותנו בסיבוב והגיעו לפנינו. .

הטבע מסביב מרחיב את הלב, והרגשה הייתה נפלאה. היה שווה להתעורר ב- 5 בבוקר.

שיט קיאקים הוא רעיון לפעילות נפלאה כדי לחגוג יום הולדת, לעשות יום גיבוש עם החברים בעבודה או פשוט להגיע עם המשפחה.

אבוקיאק סוואנה בכנרת

×
דילוג לתוכן