מגזין אישה - איתך בכל זמן!

המלצה על שני מפלים נסתרים – טיולים קלילים עם מים במרכז ובצפון

המפל הנסתר אין איוב
ניתן לשבת במים ומרגישים את הזרם החזק של המפל על הגב. זוהי חוויה, לילדים ולבוגרים.

בצילום: המפל הנסתר עין איוב. צילום: עירית רון


מאת: חגית רימון

באמצע הקיץ הציעו לי חברות – בואי למפל הנסתר בהוד השרון. אז הגעתי, בלי שום ציפיות. כי לאיזה טבע ולאיזה מפל אפשר לצפות במרכז הארץ, ועוד בעיר הוד השרון??

ארזנו סל עם נשנושים, פירות ומים קרים והפעלנו את הווייז ל- "מפל הנסתר הוד השרון" או "המפל הנסתר שרונית", שנמצא ליד קניון שרונים. פתאום באמצע העיר הווייז מפנה אותך לשביל צדדי לא כל כך סלול, והנה אחרי דקות ספורות של נסיעה הגענו למקום קסום בטבע!!

כן, באמצע אוגוסט, הגענו למקום עם צל ומים נעימים!!

קודם כל, כדאי להגיע עם סנדלי הליכה במים, דוגמת "סנדלי שורש" ודומיהם, כי יש שם סלעים מחליקים.

ניתן לשבת במים ומרגישים את הזרם החזק של המפל על הגב. זוהי חוויה, לילדים ולבוגרים.

בצד ימין בצילום המים יותר רדודים, ובצד שמאל ממש אפשר לשחות!! המים יכולים להגיע גם עד הכתפיים, וממש כייף לשחות כשמסביב ישנה צמחייה ירוקה. לגמרי הרגשה של טיול בצפון.

לסיכום – מקום ממש חמוד ומפתיע במרכז הארץ, מתאים לילדים ולבוגרים, יש הרבה מים וגם צל, שווה כמובן להגיע בשעות שיש פחות אנשים, אבל גם בשיא כשהגענו, לא היה עמוס מדי.

במהלך הקיץ נסענו לעוד מפל נסתר, ששמו – המפל הנסתר עין איוב. למעשה, זהו מפל לא טבעי לחוף הכנרת. המדובר בחוף לא מוסדר שהנוף בו מאוד יפה. קל להגיע למים, אך צריך להחנות את הרכב בשולי הכביש, לחצות את הכביש ולפסוע כמה מטרים ברגל עד לירידה קטנה לחוף.

המים היו מאוד נעימים, אבל עקץ אותי שם משהו בלתי מזוהה – פשוט גיליתי קוץ ביד שגרם לי לכאבים, והשאיר אחריו סימן, גם כשהוצאתי את הקוץ. הכאב החד עבר לאחר כמה דקות.

הנוף במקום מאוד יפה, ויש שם 3 מפלים.

לסיכום – פינת טבע יפה. החוף העלה בי זכרונות לחוף של קוסטה ריקה…

דילוג לתוכן