מגזין אישה - איתך בכל זמן!

נטלי מישייב: "תמיד אמרתי שלא אעבוד עם בעלי"

מחברות ממותגות
לפני שמונה שנים עשתה נטלי מישייב יחד עם בעלה צעד אמיץ כשרכשו בית דפוס בשדרות


"חשבתי לרגע שאני מאבדת את ילדתי. כולנו נשארנו מחוץ למגרש לצפות בפסטיבל, וכשהתחיל ירי הקאסמים מעזה הייתה בתי מישל לבדה, סמוך מאוד לאזור הבמה. בדרך כלל אני לא נכנסת ללחץ, אבל הפעם חששתי שטיל קאסם ייפול עליה או שאנשים בקהל ידרסו אותה – כולם התחילו לרוץ בלי להבחין מה קורה סביבם. מצאתי אותה מבוהלת וחרדה, ומאותו היום היא מסרבת לצאת מהבית לבד". כך מספרת נטלי מישייב משדרות על ההתמודדות המאתגרת בצל ירי טילי הקאסם מעזה.

נטלי מישייב לא תשכח לעולם את היום בו נערך פסטיבל LIVE בקיץ 2019 בשדרות.
"חשבתי לרגע שאני מאבדת את הילדה שלי. כולנו נשארנו מחוץ למגרש לצפות בפסטיבל, וכשהתחיל ירי הקאסמים מעזה הייתה בתי מישל לבדה, סמוך מאוד לאזור הבמה. בדרך כלל אני לא נכנסת ללחץ, אבל הפעם נלחצתי כי חששתי שטיל קאסם ייפול עליה או שאנשים בקהל ידרסו אותה – כולם התחילו לרוץ בלי להבחין מה קורה סביבם. מצאתי אותה מבוהלת וחרדה, ומאותו היום היא מסרבת לצאת מהבית לבד".

נטלי מישייב, בת 40, מספרת כי בשל המצב הביטחוני המתוח בעוטף עזה, היא ובעלה חשבו לא פעם לעבור למקום בטוח יותר, "אך מכיוון שאנחנו גרים בשדרות וגם רכשנו את העסק, נמשיך להישאר כאן – למרות האתגר המורכב של המצב הביטחוני. התמודדותנו היומיומית על מצב בטחוני הפכה לשגרה עד כדי כך שכשיש רגיעה ממושכת אנו נכנסים ללחץ והמתנה להתרחשות כלשהי שלא ידועה אבל מורגשת. למצב מורכב זה, שלא מותיר לנו יותר מדי מרחב לתכנון פרויקטים עתידיים, אני קוראת: 'מצב צפוי בלתי צפוי'.
אחרי כל ירי טיל קאסם העסק שלנו עושה כמה צעדים אחורה: אנו נאלצים לסגור את הדלתות ולא פותחים את העסק עד להודעה חדשה. זה גורם להפסדים רבים ולהשלמת פערים במרוץ נגד הזמן, שבאים על חשבון הילדים שנשארים בבית לבד עד שעות מאוחרות תחת לחץ תמידי כשהם מפוחדים ומלאי חרדות".

לפני שמונה שנים עשתה נטלי מישייב יחד עם בעלה אלברט, 39, צעד אמיץ כשרכשו בית דפוס בשדרות בו עבד כדפס. כיום נחשב "מילניום" שבבעלותם לבית דפוס מוביל בקנה מידה ארצי, כשאחד המוצרים הייחודיים שמודפסים בו נמצא בכל בית בישראל: המכסה העגול של קופסאות הפלסטיק המשמשות לאריזות סלטים מוכנים הנמכרים על ידי יצרניות מזון כמו: תנובה, צבר, סלטי שמיר ועוד.

12 שנים לאחר שהחל אלברט לעבוד כדפס בבית הדפוס, נכנסה החברה שניהלה אותו לתהליך פירוק. במהלך השנים ניתנו לו יותר סמכויות לניהול החברה, ולאחר סגירתה בשנת 2012 הוא קיבל הצעה מכונס הנכסים לרכישת הזכויות על החברה.
נטלי: "לחברה שרכשנו היה מוניטין נמוך מאוד, עד כדי כך שספקים סירבו לספק לנו סחורה ללא תשלום במזומן. בנוסף, היו חובות של הבעלים הקודמים ובעקבות זאת לקוחות עברו לספקים אחרים מכיוון שלא סמכו על היכולת של החברה לעמוד בהתחייבויותיה".

נטלי התפטרה אחרי שמונה שנים מעבודתה ביצרנית מוצרי נייר והצטרפה לבית הדפוס על מנת לנהלו. "החלטתי לעזוב מקום עבודה בטוח ולהיכנס למקום של אי-ודאות מכיוון שתמיד הייתה לי תחושה שלהיות עצמאית זה הייעוד שלי. ההרגשה של להיות 'אדון לעצמך' ולקבל החלטות בעצמך ולא מאחרים ליוותה אותי כבר מהיום שנולדתי.
התחלתי ללמוד ולחקור את תחום הדפוס במטרה להבין מה נדרש כדי לפתח ולקדם את העסק. הידע שצברתי מעבודתי הקודמת נתן לי יכולת להתייחס נכון לעולם הדפוס וללמוד אותו לעומק. הצלחתי להביא תוצאות טובות עד כדי כך שאחד הלקוחות, שסירב בעקשנות לחזור לעבוד איתנו, התקשר לבעלי באמצע הלילה ואמר שהוא רוצה לחזור מיד לשיתוף פעולה. אותו לקוח הוא כיום אחד הלקוחות הגדולים שלנו, ואפילו מצליח בזירה הבינלאומית".

נטלי ואלברט מישייב, הורים לשלושה ילדים בגילים 18, 13 ו-5, עלו לישראל בשנות ה-90, כל אחד בנפרד עם משפחתו, מהקווקז שברוסיה. למרות כל הקשיים שחוותה נטלי בשנותיה הראשונות בארץ ולמרות שלא סיימה את לימודים בבית הספר התיכון, "האופי והרצון שלי להגיע לגבהים אחרים הובילו אותי למי שאני עכשיו".

במהלך השנים היא סיימה את הבגרויות והשלימה 12 שנות לימוד, ובימים אלו היא לומדת לתואר ראשון במינהל ובמדיניות ציבורית במכללת ספיר.

נטלי: "ההשתלבות וההתאקלמות שלי בחברה ישראלית, לאחר שעליתי עם משפחתי מהקווקז שברוסיה לישראל,  היו מלוות בקשיים ומאוד מורכבות, בעיקר בבית הספר כפר סילבר בו למדתי. עד היום מלווים אותי זיכרונות לא נעימים שנחרטו במוחי. כך למשל, הגעתי לבית הספר בלבוש מסוים ותלמידים התחילו לצחוק עליי ולקרוא לי: 'סבתא זקנה'. נפגעתי כל כך קשה ועזבתי באמצע שיעור הספורט, מבלי לקבל רשות מהמורה.
וכמובן שנענשתי על כך. באותו היום החלטתי שמספיק. למרבה האבסורד, אותו סגנון לבוש שבעקבותיו קיבלתי הערות פוגעניות הפך ללהיט אופנה לפני כמה שנים".

לדבריה, "היכולת לקבל את האחר והשונה בחברה הישראלית הייתה ועודנה פגומה. הקשיים איתם התמודדתי היו בעיקר מנטליים וקשורים לחינוך ולערכים עליהם גדלתי בילדותי והיו שונים מהערכים שהיו מקובלים אז בארץ. התנהגותי הייתה מרדנית, סרבנית ועקשנית עד כדי כך שהוריי הוציאו אותי מבית ספר בסיום כיתה י"א.
ההורים שלי עבדו יותר מ-12 שעות ביום כדי לספק לנו חיים טובים. התמודדותי עם קשיי העלייה התאקלמותי בארץ רק חיזקו אותי ועזרו לי להגיע למקומות הרבה יותר טובים.
כתוצאה מכך המסר שלי לבנותיי הוא: 'אל תתייחסו לדברים שיכולים להרוס לכם את הרצון, אלא רק לשאיפות להגיע למקומות שתכננתן. תשמעו את הסביבה אבל אל תקשיבו לה".

בשנת 2013 הצטרפה נטלי לחברה והחליטה לעשות בה סדר ושינויים משמעותיים. "תמיד אמרתי שלא אעבוד באותו מקום עבודה עם בעלי, והנה מזה יותר משבע שנים אני ובעלי ביחד כמעט 24 שנות ביממה. כל אחד מאיתנו מביא לעסק את כישרונותיו, כמו גם את הידע, הבנת המוצר, היכולת לנהל שיח עם הלקוח ועוד. לאחרונה צירפנו את בתנו הגדולה אלינור לקידום העסק, בעיקר בעזרת דפי האינסטגרם והפייסבוק והיא מתחילה להיכנס לתחומים נוספים בעסק וחושבת באופן יצירתי על רעיונות חדשים".

היא בנתה מאפס את כל המודלים של העסק המשותף. "אני אמנם מקבלת השראה מאנשים אחרים, אבל תמיד מקפידה להיות מקורית ולא לחזור על מה שאחרים אומרים או עושים. זה מה שגרם לעסק שלנו להיות שונה מרוב בתי הדפוס האחרים. אני עושה דווקא מה שאחרים לא רוצים או לא מעיזים לעשות או לתת ללקוחותיהם. כך הצלחנו להצליח להגיע לפתרון הבעיות של הלקוחות. גם חילקנו את התפקידים בינינו: בעלי מנהל את העסק מבחינה טכנית וייצור, ואילו אני אחראית על ניהול כללי, שיווק, שירות ואדמיניסטרציה".

בזכות החשיבה היצירתית מחוץ לקופסה של נטלי היא מצליחה להגיע לרעיונות, שיכולים למנף קדימה את הלקוחות. בימים אלו היא מקדמת רעיונות מקוריים חדשים: יומן עם רשימת קניות חכמה לסופרמרקט החוסכת כסף רב בשל העובדה שכותבים בה לא רק את מה שצריך לקנות אלא את כל המוצרים שכבר יש בבית, ויומן מיוחד לבעלי עסקים בו מופיעות רשימות של משימות שהם נדרשים לעשות מדי שבוע ומדי חודש.

בדפוס מילניום פועלות שתי מחלקות: מחלקת שקע ומחלקת דפוס דיגיטלי. מחלקת "שקע" נותנת שירות ליצרניות של אריזות גדולות בארץ וייחודיותה היא ביכולתה לתת פתרונות לבעיות בהן נתקלו אותן יצרניות בתהליך ייצור האריזות. "אחת הבעיות היא להגיע לאריזה, שלא נפגעת במהלך הייצור של המוצר שאנו מדפיסים". במקביל, מחלקת הדפוס הדיגיטלי מאפשרת ללקוח קטן לקבל את כל הפתרונות לבקשותיו.

נטלי: "אפשר להגדיר את הייחודיות שלנו במשפט אחד: 'אנו לא אומרים לא, אלא שואלים איך' ונותנים ללקוחות פתרונות לבעיות ולקשייהם בעזרת יצירתיות וחשיבה משותפת למה שהם באמת צריכים, מוצאים עבורם פתרונות זמינים בהשקעה כספית לא גבוהה, מקשיבים להם ולא משכנעים אותם לצרוך כמויות גדולות של מוצרים".

לסיכום אומרת נטלי: "הרצון שלנו הוא להגיע כמה שיותר גבוה, אבל רק לא לשכוח מה היה לפני הגבהים. אני רוצה לפתח כל הזמן פתרונות לקשיים של האחרים בעזרת טכנולוגיות והתמחויות נוספות בענף הדפוס ולהיות אחת מהחברות המובילות בתחום מבחינת הידע והביצועים".

תפרגנו לעסק ישראלי בשדרות
דפוס מילניום, רומא 43, אזור התעשייה שדרות, טל': 053-3929589

קישור לאתר של דפוס מילניום

יומנים, מחברות ממותגות, הדפסה וכריכת ספרים, שילוט פנים וחוץ ועוד.

היכנסו לאינסטגרם והזמינו. פרגנו לעסק ישראלי.
 <https://instagram.com/_dfus_milenium_/>
*משלוחים לכל הארץ

דילוג לתוכן