מגזין אישה - איתך בכל זמן!

קיבלת הזמנה לבדיקת קורונה – תלכי להיבדק?

ד"ר רותם ענבר
ד"ר רותם ענבר קיבלה הזמנה לבדיקת קורונה, וזה מה שהחליטה לעשות

קיבלת הזמנה לבדיקת קורונה – מה תעשי? להיבדק או לא?

ד"ר רותם ענבר

מאת: ‏ד"ר רותם ענבר, מומחית במילדות וגינקולוגיה‏

קיבלתי הזמנה לבדיקת קורונה. הולכת להיבדק? אז זהו, שלא. הודעות דומות המזמינות את האזרחים להיבדק נשלחות בכל הערים ברחבי הארץ. אז לטובת מי שעדיין לא הבין, עד כה, אסכם את זה בנקודות:

1. בדיקות ה PCR לא נועדו, אפילו על פי ממציא השיטה עצמו וזוכה פרס נובל בגין פיתוח זה, כבדיקות סקר למחלות וירליות.
2. אין שום (!!!) משמעות ברפואה לבדיקה חיובית שכזו ללא הקשר קליני. ברפואה אחד הדברים הבסיסיים והחשובים שלומדים הוא, שצריך להסתכל על המטופל. וכל בדיקה חשובה רק בקונטקסט הקליני בו היא נלקחת.
3. אדם עם בדיקה חיובית אינו חולה קורונה! חולה= אדם אשר מרגיש לא טוב. כל היתר הוא רק: בריא, עם בדיקת PCR חיובית אשר משמעותה כלום ושום דבר.
4. הבדיקות לא עברו ולידציה ותקנון אחיד, תוצאת בדיקה כזאת ללא תשובת Ct (כמה הכפלות נדרשו לבצע על מנת לקבל תשובה חיובית), וללא הקשר של סימפטומים כלשהם (מחלה אמיתית), אינה רלוונטית.
5. בדיקת ה PCR היא למעשה מכונת שכפול ממש טובה למקטעים קטנים של חומר גנטי. תוצאת בדיקה חיובית משמעה אולי שנמצאה בגרונכם מולקולה אחת, או שתיים, ואין לכך כל קשר לקיום וירוס חי, או היותכם מדבקים. יתכן אף שהמשמעות טובה: נתקלתם בוירוס מזמן, מערכת החיסון שלכם חיסלה אותו אולי אפילו ברמת הרירית של מערכת הנשימה, ועכשיו אתם מפרישים מקטעים של שברי נגיף. וזה עושה אותנו דווקא יותר חסינים ולא חולים!
6. למעשה, הדרך היחידה בה נוכל לסיים את מגיפת הבדיקות ההזויה ביותר בהיסטוריה של האנושות, היא לא ללכת להיבדק סתם.
7. לו היינו עורכים כל שנה בדיקות כאלה לוירוס אחר, למשל RSV או שפעת, או קורונות אחרות שקיימות תמיד, היינו גם כן מייצרים מגיפת תחלואה אדירה. כלומר, היינו תמיד תמיד עיר אדומה, מדינה אדומה, עולם אדום, כיפה אדומה והזאב.
8. בעוד שנים מהיום, חוקרים רבים במדעי ההתנהגות יקבלו את הדוקטורט או הפרופסורה שלהם על ההתנהגות הבלתי הגיונית, בלתי מדעית ובעלת ההשמדה העצמית, שנודעה אי פעם באנושות.

דילוג לתוכן