מגזין אישה - איתך בכל זמן!

מפלגה חדשה קמה בישראל. רוצים לתמוך?

אומץ - מפלגה חדשה לזכויות אזרחים
משבר הקורונה, על אופן הניהול שלו, על ההשלכות ארוכות הטווח שלו לחינוך, לכלכלה ולבריאות הותיר צלקת בליבם של רבים, שמרגישים שהממסד "בגד בהם".

מאת: לימור פרירא

אומץ – הקמת מפלגת זכויות אדם והכרה בנפגעים

יש לנו שבוע להפוך חלום למציאות – וזה יקרה רק בעזרת התמיכה שלכם. לאלפי הנפגעים ובני משפחותיהם שעוקבים אחרי דף הפייסבוק שלי ולציבור התומך, הגיע הזמן לשים סוף לצנזורה וההשתקה!

הגיע זמן שקיפות, הקמת וועדת חקירה בלתי תלויה, גישה למידע וניתוח נתונים השוואתיים, פתיחת הסכמים, הקצאת משאבים למחקר וטיפול מיטבי ומתאים בנפגעים. הגיע הזמן גם לפצות. גם מי שנלחץ לקיר להשתתף בניסוי רפואי כפוי – זכאי להכרה ולהגנה. אם המדינה ומשרד הבריאות לא עושים את זה – צריך לדאוג שזה יקרה. אני רוצה לדאוג, באופן אישי, שזה יקרה, ואני זקוקה לתמיכתכם ולדחיפה שלכם. אני גם יודעת את מי אני רוצה לצידי, שיעזור שזה יקרה – רופאים ומדענים שתמכו בנושא ובנפגעים, בחזית או מאחורי הקלעים, כשכולם שתקו או זלזלו.

גם אם חלקם עדיין לא ברשימה, אני מקבלת מהם תמיכה מלאה. אנא כנסו לקישור, קיראו ועיברו על שמות המקימים. בדקו מה הרקע שלהם, איזה תפקידים הם מילאו וכיצד הם פעלו בשנתיים האחרונות. כולם אנשים צנועים ואמיצים שפעלו בהתנדבות ולא חשבו על כסא, משרה או שיצטרכו לעשות צעד כזה, אבל אין ברירה! אנחנו פועלים כבר שנה וחצי מבחוץ ונפעל גם מבפנים – בע״ה, בעזרתכם, ומתוך שקיפות מלאה ושיתוף פעולה. אני מאמינה שביחד נצליח.

אם לא נגיע ליעד של 400,000 שח ו 15.000 תומכים, כספכם יוחזר ולא נרוץ בסבב הזה 🙏

קישור לאתר מפלגת אומץ ולפרטים על המפלגה החדשה

קישור לדף הנחיתה ולתמיכה

המצע של מפלגת אומץ

הבחירות הקרובות שיתקיימו, שנה אחרי שנכנסה לתפקידה, מה שכונה, בהרבה תקווה "ממשלת השינוי" יאופיינו בציבור הולך וגדל של אנשים – שהתייאשו מהשיטה והתייאשו מהפוליטיקאים והחליטו – פשוט לא להצביע.

משבר הקורונה, על אופן הניהול שלו, על ההשלכות ארוכות הטווח שלו לחינוך, לכלכלה ולבריאות הותיר צלקת בליבם של רבים, שמרגישים שהממסד "בגד בהם".

הם יכולים להיות הורים לילדים, "שזכו" לחיות במדינה שהיא כמעט שיאנית עולמית בסגירת בתי ספר (ישראל שניה רק למקסיקו), כאלו שפוטרו ממקום עבודתם או נזרקו מלימודיהם בגלל שלא עמדו בדרישות ובתקנות שהפרו את העיקרון המקודש של זכות האדם על גופו.

וגם כאלו, שמאמינים שבמשטר דמוקרטי, אין מקום לחיסיון של פרוטוקולים של דיוני קבינט בנושא בריאותי ל 30 שנה ואין מקום להסתיר הסכמים עם יצרן תרופות מהציבור הישראלי.

הקורונה, היא דוגמא מושלמת – לאופן הבעייתי, בו מנהלים משברים בישראל, היום זו מגיפה ומחר זו חלילה מלחמה.

בעוד בעולם הייתה אופוזיציה משמעותית לממשלות שניהלו את המשבר ברוח דומה לרוח הישראלית. בעוד שבעולם ישנה אופוזיציה שיודעת להסביר לציבור, שהמשבר הכלכלי, חינוכי, בריאותי, הוא תולדה של בזבוז חסר אחריות של מאות מיליארדים על סגרים ועוד אמצעים לא יעילים וחסרי כל בסיס מדעי. בישראל, לא היה ואין עדין, אף גוף פוליטי שמייצג את הקהל שמרגיש ויודע שמה שקרה פה היה לכל הפחות בעייתי. חשוב מכך, אין גוף פוליטי שפועל כדי שמה שקרה לא יקרה שוב.

הרעיון:

מפלגה שמניחה בצד את הוויכוח הרגיל בין שמאל לימין, מפלגה שמורכבת מאנשי מקצוע שברור שאינם מחפשים סידור עבודה.

מפלגה של אנשים בעלי ניסיון שמאמינים שחייבים לפעול להבראת החברה, החינוך והכלכלה, בצד כיבוד ללא פשרות של זכויות אזרח ואדם.

מפלגה שתוביל מדיניות מאוזנת, אמינה ושקופה ומונגשת לציבור בתחומי הבריאות, החינוך, הרווחה והמשק ותפעל בנחישות, בתקיפות ובשקיפות בכל מישור אפשרי, על מנת להשיב את האמון האזרחי שנשחק ואבד, לקדם ולשפר את בריאותם ואיכות חייהם של כלל אזרחי ישראל תוך שמירה על עקרון זכויות הפרט וכללי האתיקה הרפואית, באמצעות עידוד וטיפוח של שיח ודיון מקצועי, מדעי וחברתי, בפתיחות, שקיפות, ובכבוד הדדי.

מפלגה שתדאג להבריא את ישראל ותפעל ל:

 • הקמת ועדת חקירה ממלכתית למחדל הקורונה – על רבדיו השונים
 • השבת הלאומיות למול התאגידיות
 • הגנה נחושה על ערכי הדמוקרטיה
 • הגנה בלתי מתפשרת על זכויות אדם, חופש האזרח, וזכויות יסוד אנושיות אוניברסליות
 • שקיפות ופומביות ציבורית
 • מאבק בשחיתות
 • איזון אמון ותקווה
 • השבת האמון הציבורי במערכות השלטון, החזרת המחויבות של הפוליטיקאים
 • מאבק ב"דלתות המסתובבות" הפוליטיות ואכיפת ניגודי עניינים בעמדות מפתח
 • ביטול חוק הסמכויות, הסרת החיסיון על הפרוטוקולים של דיוני קבינט הקורונה וחשיפת ההסכמים לציבור
 • שיקום מערכות החינוך והבריאות
 • הקמת מערך שייתן מענה ראוי ומקצועי לנפגעי חיסון הקורונה, הכולל טיפול רב מקצועי ופיצוי.
 • השבת האמון במערכות המשפט וביעור השחיתות הפקידותית.

מי הם האנשים שהחליטו לאזור "אומץ" ולקחת את המאבק אל הזירה הציבורית:

 • פרופ׳ צביקה גרנות, מומחה באימונולוגיה מהאוניברסיטה העברית וחבר במח"צ. מומחה בנוטרופילים ומפתח שיטות חדשניות לאימונותרפיה.
 • אורלי וילנאי, בעלת תואר ראשון בתקשורת וטלוויזיה מאוניברסיטת תל אביב. בעלת תואר שני בתוכנית ללימודי ביטחון, חוקרת במכון למחקרי ביטחון לאומי באוניברסיטת תל אביב, אשת תקשורת מובילה, עיתונאית ומנחת טלוויזיה.
 • ד״ר אמיר שחר, מג"ד במיל' בחיל התותחנים. בעל ארבע מומחויות. מחלוצי הרפואה הדחופה בישראל. מנהל לשעבר של מלר"ד "שיבא" ומנהל מלר"ד לניאדו.
 • ד״ר פאתן אנדראוס חדד, בוגרת הטכניון, מומחית לרפואת המשפחה.
 • פרופ׳ אשר אלחיאני, רופא משפחה בנגב, מרצה בכיר באוניברסטיאת אריאל. לשעבר יו"ר המועצה לבריאות בקהילה, מנכ"ל בית החולים מאיר ומנכ"ל קופת חולים מאוחדת.
 • לימור פרירא, בעלת תואר שני במנהל ציבורי, הקימה ומובילה את צוות המתעדות בוועדת החקירה האזרחית. במשך 16 שנה עבדה בחברות הייטק בינלאומיות וניהלה את תחום השכר וההטבות (משאבי אנוש).
 • אלונה אלמן, פעילה חברתית בתחום הבריאות. בשנתיים וחצי האחרונות עסקה במלחמת חורמה בשחיתות התאגידית, ביצירת ערוץ תקשורת חלופי ובהפצת מידע המוסתר מעיני הציבור.
 • רועי פלג, בעל תואר ראשון בממשל דיפלומטיה ואסטרטגיה בהתמחות בלוחמה בטרור ותקשורת. מנכ"ל ומייסד עמותת המסלול – לעידוד נוער לשירות צבאי משמעותי, קצין ולוחם במילואים ביחידת 669 , פעיל בולט בתנועת "הדגלים השחורים" ומוביל תנועת "חקירה עכשיו" בפרשת הצוללות.

אם לנו חיכיתם, זה הזמן לפעול!

דילוג לתוכן