מגזין אישה - איתך בכל זמן!

הנזירה שויתרה על הגלימה ועוזרת לאנשים למצוא את האושר

גיטה גליק, מרכז דהארמה
גיליתי שכולנו רוצים בבסיס דבר אחד - אושר ושקט נפשי. כדי להגיע לשם יש לנו דרך לעבור, פצעים לרפא ועבודה פנימית לעשות.

מערכת אתר אישה

גיתה – יהודית גליק, למדה טרילותרפיה אצל ניסים אמון, נסעה ללמוד במנזרים בקוריאה, ביפן ובתאילנד, הפכה לנזירת זן בודהיסטית ולאחר 3 שנים פרשה אל ה’דהרמה  שהקימה בנאות גולן. היום היא מסייעת לאנשים לחזור ולמצוא את האושר שלהם, למצוא שקט ולעבור תהליך אישי במתחם שבנתה ברמת הגולן. 

היום בתקופת קורונה, כשהשמים חצי סגורים, לא צריך להרחיק עד המזרח הרחוק כדי למצוא מענה במנזרים מבודדים. מרכז ה’דהרמה’ במושב נאות גולן הוא מרכז להתפתחות אישית ורוחנית בגישת לב מוביל – מדיטציה מהלב  אותו מנהלת גיתה – יהודית גליק.

"עברתי תהליך של התפתחות בגישתו של ניסים אמון וחיפשתי מקום לפרוח ולהתפתח בו, אבל לא מצאתי מקום כזה בארץ. מקום שהוא אכסנייה ללבבות של אנשים. נסעתי למנזרים ולאשראמים, הייתי בקוריאה, ביפן ,צרפת ותאילנד ולמדתי לעומק על הבודהיזם ובמיוחד על על זן בודהיזם בצורתו הפרקטית. נכנסתי לעומק המנזרים וחשבתי שאלה החיים שאני רוצה. התחלתי להתנדב במנזר  של זן המאסטר טיך נאט האן, שם אימצו אותי בחום והתחלתי תהליך של התנזרות.

כעבור זמן חזרתי לארץ לסעוד את אמי ובמקביל המשכתי את לימודיי. אחרי 3 שנים כנזירה, הגעתי להודו לריטריט של טנטרה לבנה, שם הבנתי שתקופת הנזירות שלי הסתיימה. התרתי את הנדרים והחזרתי את הגלימה.

גיליתי שכולנו רוצים בבסיס דבר אחד – אושר ושקט נפשי. כדי להגיע לשם יש לנו דרך לעבור, פצעים לרפא ועבודה פנימית לעשות.
לכן הקמתי את מרכז ה'דהרמה' ברמת הגולן, מנזר פרטי בו כל אחד יכול להגיע ולעבור את התהליך שמתאים לו. בין אם מדובר על סדנת סוף שבוע, או על שהייה ארוכה. היתה אצלי מישהי מבלגיה שנשארה חודשיים. מקום שבו אפשר למצוא שקט, בהירות, כלים והקשבה מלאה ללב".

ה'דהרמה' מציעה לימודי מדיטציה למנחים במסלול דו שנתי. ניתן לקחת רק חלק מהתוכנית בתיאום עם גיתה. כמו כן יש , סדנאות סופשבוע, אירועים, ערבי מבוא ומרחב מכיל ומקבל המאפשר לכל אחת ואחד למצוא את השקט שהלב שלו מחפש, בקצב ובדרך האישית שלו.

""אני מאמינה שהחיים שלנו הם סופרמרקט. אנחנו ממלאים את ה"עגלה" שלנו, וכשהיא מלאה – מגיע תור התשלום – המחיר שאנחנו משלמים על הבחירות שלנו. האתגר שלנו בחיים הוא ללמוד להכניס לעגלה שלנו רק את הדברים שעבורם אנחנו מסכימים לשלם את המחיר, לוותר על אלה שהמחיר שלהם יקר מדי עבורנו ולאזן בין המשאבים שאנחנו מוציאים לאלה שאנחנו מקבלים. אנחנו רוצים לחיות בשקט ובשלווה כשאנחנו משיגים את המטרות שלנו מתוך מודעות. ה'דהרמה' הוא המקום בו מתאפשר ללמוד לחיות כך".

לסיכום, כל מי שרוצה להוסיף לחיי היום יום  קצת פילפל ומלח- עומק ואיחוד טעמים, מוזמן להצטרף לאחת הפעילויות של גיתה וה'דהרמה . מי שרוצה להעביר את זה הלאה, מוזמן להגיע אל קורס מדיטציה למנחים במסלול דו שנתי. קורס זה מתקיים גם במרכז הארץ.

מרכז דהרמה

×
דילוג לתוכן