מגזין אישה - איתך בכל זמן!

החלב שעשה אותי מאושרת ושתי זמרות ישראליות שאתם חייבים להכיר

חלב טבעוני חדש בטעם חלב
השבוע נתקלתי בשיר מקסים של הזמרת עדי אברהמי. עדיין אין עליה אפילו ערך בויקיפדיה

מאת: חגית רימון

לפני כמה ימים קראתי בקבוצת הפיסבוק "טבעונים אוכלים בחוץ" שהגיע לארץ חלב טבעוני חדש, ובטעם חלב אמיתי!!

החלטתי לתור אחר החלב, ומצאתיו. התרגשות רבה אחזה בי עת ראיתיו, עומד זקוף במקרר בסופר.

חלב טבעוני חדש בטעם חלב
חלב טבעוני חדש בטעם חלב, של אלפרו

ישנם 2 סוגים – 3.8% שומן ו- 1.8% שומן. קניתי את הראשון.

מזגתי אותו בהתרגשות לתוך כוס זכוכית לטעימה ראשונה. ויש לו טעם של חלב!! כן כזה, כמו פעם… כשנהגתי למזוג בנסקפה לפני לפחות 8 שנים.

אחרי שנחשפתי לסבל הנוראי העובר על הפרות המסכנות עם העטינים המפוצצים בחלב והמודלקים מרוב שאיבות מכניות, ואחרי שראיתי את התנאים של תרנגולות, הגדלות בכלובים ללא טיפת דשא, החלטתי שלא עוד. אני לא שותפה לצער ולסבל הזה!

אז עברתי לטבעונות, והמצפון שלי נקי.

אז מה דעתי על החלב החדש?? ממש דומה במרקם ובטעם לחלב מפרה, רק בלי שום סבל, אלא רק עם אושר!! ניתן להקציף אותו לקפה הפוך (מעט קצף), הרכיב המרכזי שלו הינו שיבולת שועל ונוספו לו הויטמינים B12 ו- D2.

נעבור כעת לזמרות ישראליות שאתם חייבים להכיר!

השבוע נתקלתי בשיר מקסים של הזמרת עדי אברהמי. עדי אברהמי, שנולדה ב-3 באפריל 1990 (מזל טלה כמו השמרת הבאה ברשימה, וכמוני!) היא זמרת ושחקנית ישראלית.

נולדה וגדלה בתל אביב-יפו. בצעירותה, ועד לסיום בית הספר התיכון, הייתה פעילה בתנועת "הצופים", כחניכה, מדריכה ורכזת הדרכה.

בין השנים 2004–2008 הייתה חברה ב"להקת צופי תל אביב", ובמסגרת הלהקה השתתפה בארבעה מחזות זמר בבימויו של המחזאי והבמאי ירון כפכפי, איתם הופיעה ברחבי הארץ והעולם.

שירתה בצה"ל בין השנים 2008–2010 כמדריכת תותחנים.

למדה משחק בבית הספר למשחק ולתיאטרון בית צבי. במקביל ללימודי המשחק, החלה לעבוד על אלבום מוזיקלי ראשון, בהפקתם של תמיר קליסקי ואהרון קמיגרוב, ובשנת 2015 הוציאה סינגל ראשון מתוך אלבום בכורה, אולם כחודש לאחר מכן גנזה את האלבום כולו משיקולים אמנותיים.

בשנת 2015 השתתפה במחזמר "שיער" שעלה בתיאטרון הקאמרי, בבימויו של משה קפטן. בשנה זו עלתה גם עם מופע פסנתר ראשון בשם "המסע אל האמת" במסגרת פרויקט בית היוצר. התמודדה גם בעונה השלישית של התוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון 2016".

בשנת 2016 השתתפה בסרט "מעבר להרים ולגבעות" של הבמאי ערן קולירין.

בין השנים 2015–2018 שיחקה בתפקיד הראשי במחזמר "קול אחד" – הצגת דרמה מוזיקלית בנושא הטרדות מיניות שזכתה בפרס אסיטז' ישראל לשנת 2018 להצגה הטובה ביותר לילדים ונוער.

במקביל לקריירת המשחק, המשיכה אברהמי לעבוד על סינגלים חדשים, ובמרץ 2018 יצא לאור הסינגל הראשון שלה, "היא שעמדה", המדבר על הזכות לבחור והזכות האנושית לקום ולעמוד באור, על אף הקשיים ותהפוכות החיים. בחודש יוני של אותה שנה יצא הסינגל השני, "היי ברוך הבא" שזכה גם הוא לביקורות טובות.

בשנת 2019 הוציאה שני סינגלים נוספים – "תדבר", איתו הופיעה במצעד הגאווה בתל אביב באותה שנה, ובעקבותיו הוזמנה להופיע עם שיריה בפני הקהילה היהודית במועדון הצוזאמן בברלין, ו"מספיק לחשוב!".

בדצמבר 2020 יצא הסינגל החמישי שלה, "תגבירי", ובמאי 2021 הוציאה סינגל נוסף – "זה מתחיל בצעד". ביוני 2021 העלתה את מופע הבכורה שלה ברחבי הארץ.

הנה השיר היפה – זה מתחיל בצעד, עם מסר מעצים

הזמרת עדי אברהמי – זה מתחיל בצעד

אחרי שהקשבתי לשיר הזה כמה פעמים, חיפשתי שירים נוספים שלה, והגעתי לעוד שירים יפים שאתם חייבים וחייבות להקשיב: תגבירי, היא שעמדה ו- היי ברוך הבא.

זמרת נוספת: יסמין מועלם. יש לה סגנון מיוחד וקול שמייד ניתן לזהות אותו. על יסמין יש כבר ערך בויקיפדיה, והיא זכתה בכמה תארים כמו זמרת השנה:

יסמין מועלם (נולדה ב-15 באפריל 1995) (מזל טלה!! כמוני) היא זמרת-יוצרת ומוזיקאית ישראלית.

מועלם נולדה בירושלים. בגיל שנתיים עברה עם משפחתה לפורטוגל, וכעבור שנתיים חזרו לישראל והתגוררו ביפו. למדה בבית הספר התיכון לאומנויות תלמה ילין במגמת האומנות החזותית. בשנת 2015, החלה ללמוד מוזיקה בארצות הברית, ולמדה גם באקדמיה למוזיקה בלונדון, ולאחר מכן ברימון בית ספר למוסיקה.

ב-2018 הוציאה את סינגל הבכורה שלה, "אריה", מתוך אלבום הבכורה הנושא את אותו שם. ב-2019 הוציאה את השיר "יותר מדי". ב- 2019 הוציאה את הסינגל השני מתוך אלבום הבכורה שלה, "ככה עדיף לי". ב-2020 הוציאה את הסינגל השלישי מתוך האלבום, "מסיבה" בהשתתפות שקל, השיר זכה להצלחה רבה כאשר נכנס לפלייליסט של גלגלצ וזכה להשמעות רבות.

ביוני 2021 הוציאה מועלם את הסינגל "מחילה". הסינגל הולחן והופק בשיתוף עם ישי סוויסה. בראיון איתה אמרה שהיא מושפעת מהזמרת רוסליה.

דילוג לתוכן